Z czego wynika popularność okien PCV?

blog

Wybór okien to niezwykle ważny etap budowy domu bądź aranżacji mieszkania. To właśnie okna zapewniają domownikom dostęp do światła słonecznego, są odpowiedzialne za wentylację pomieszczeń oraz pełnią ważne funkcje termoizolacyjne. Wybierając odpowiednie okna, można znacząco zminimalizować poziom hałasu docierającego do mieszkania z zewnątrz. Jest to szczególnie istotne w przypadku mieszkańców miast, którzy chcieliby jak najbardziej odizolować się od wszechobecnego zgiełku ulicznego. Na rynku, dostępnych jest wiele rodzajów okien o zróżnicowanych właściwościach. Jednak ostatnimi laty to właśnie okna PCV cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów.

Właściwości okien PCV

Skrót PCV odnosi się do materiału, z którego okna zostały wykonane. Polichlorek winylu, bo właśnie o nim mowa, jest materiałem syntetycznym. Cechuje się wysoką termo-plastycznością oraz dużą wytrzymałością mechaniczną, ponadto jest odporny na działanie wielu rozpuszczalników. Należy dodać, że okna wykonane z PCV nie wydzielają żadnych substancji szkodliwych, z tego powodu są całkowicie bezpieczne dla domowników oraz ich zwierząt. Również w kwestii utrzymania czystości sprawdzają się znakomicie. Ze względu na znikomą porowatość materiału czyści się je z niezwykłą łatwością. Wystarczy kilka minut, aby uporać się z kurzem i zabrudzeniami powstałymi w trakcie eksploatacji.

Wytrzymałość, ochrona przed hałasem i termoizolacja

Kolejnym istotnym aspektem są bardzo dobre właściwości akustyczne okien PCV. Ze względu na ich konstrukcję oraz materiał można z łatwością odizolować się od niepożądanych hałasów pochodzących z zewnątrz. Okna PCV są również bardzo wytrzymałe na niesprzyjające czynniki atmosferyczne. Nie chłoną wilgoci oraz nie mogą się wypaczyć, jak to często bywa w przypadku okien drewnianych. Ze względu na twardość materiału są także wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Należy również dodać, że ich istotną zaletą jest wysoki stopień termoizolacji. Instalacja okien PCV znacząco zatrzymuje ciepło w pomieszczeniach, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia opłat za energię.