Dlaczego stolarka aluminiowa to przyszłość budownictwa?

blog

Nowoczesne trendy w projektowaniu budynków mieszkalnych i użytkowych koncentrują się w znacznej mierze na optymalnym doświetlaniu wnętrza oraz zapewnieniu możliwości pozyskiwania energii bezpośrednio z promieni słonecznych. W celu tworzenia efektownie prezentujących się, jasnych i ciepłych pomieszczeń z reguły wykorzystywane są przeszklenia o dużych powierzchniach. Ponieważ oznacza to sporą masę pakietów szybowych, wymaga rozwiązań, które wytrzymają takie obciążenie. Wyrobem, który sprawdza się w takich zastosowaniach idealnie, jest stolarka aluminiowa. W Mińsku Mazowieckim jej produkcją zajmuje się firma Artmix Plus, specjalizująca się również w dostarczaniu okien i drzwi z PVC, a ponadto oferująca sprzedaż i montaż bram garażowych i wszelkiego rodzaju zabudów. Przekonajmy się, czym wyróżnia się stolarka aluminiowa i co przemawia za jej wyborem.

Co trzeba wiedzieć o stolarce aluminiowej?

Stolarka aluminiowa charakteryzuje się wysoką odpornością na obciążenia mechaniczne, ponieważ używane do jej produkcji stopy cechuje duża twardość. Jest też stosunkowo lekka z uwagi na niską gęstość tego metalu. Co ważne, gwarantuje wysoką sztywność, która przekłada się na stabilność przeszklenia. Mimo tego, że aluminium dobrze przewodzi ciepło, montaż przekładek z tworzywa eliminuje problem utraty ciepła. Jest ono ponadto odporne na korozję, a powierzchnia może być poddana anodowaniu lub malowaniu proszkowemu.

Dlaczego warto wybrać stolarkę aluminiową?

Stolarka aluminiowa będzie trwała, odporna na uszkodzenia, a przy tym efektowna. Charakterystyka metalu powoduje, że w przeszkleniach można stosować ramy o stosunkowo małej szerokości, które nie będą stanowiły bariery dla promieniowania słonecznego, a ponadto nie zasłonią widoku z okna. Liczy się lekkość ram, która sprawia, że ich zamykanie czy przesuwanie nie wymaga użycia siły i następuje bardzo płynnie. Plusem będzie też możliwość barwienia na rozmaite kolory oraz wysoka żywotność takiej stolarki.