Jak wygląda montaż pergoli aluminiowych?

blog

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to jeden z najlepszych sposobów efektywnego wypoczynku. By móc cieszyć się przydomowym ogrodem lub tarasem warto jednak zadbać o odpowiednią ochronę przed opadami, słońcem i wiatrem. Najlepszym rozwiązaniem okaże się montaż solidnej konstrukcji aluminiowej. W Mińsku Mazowieckim zabudowy tarasów i balkonów, a także pergole można zamówić w firmie ARTMIX PLUS, będącej producentem stolarki aluminiowej. Przekonajmy się, dlaczego warto to zrobić i sprawdźmy, jak się je montuje.

Co wyróżnia pergole aluminiowe?

Pergole wykonane z aluminium są bardzo wytrzymałe i dobrze zabezpieczone przed oddziaływaniem warunków zewnętrznych, dzięki czemu nie są podatne na korozję ani odbarwienia. Nie grożą im też uszkodzenia mechaniczne np. odkształcenia powodowane działaniem wody czy słońca, z czym trzeba się mierzyć w przypadku konstrukcji drewnianych. Co ważne, elementy aluminiowe mogą być dość cienkie, całość nie staje się więc zbyt masywna, co korzystnie wpływa na estetykę. Da się je również pomalować na wybrany kolor z przemysłowej palety RAL.

Jak instaluje się pergole aluminiowe?

Cała konstrukcja pergoli aluminiowej składa się ze stosunkowo lekkich kształtowników, które najczęściej są ze sobą skręcane śrubami. Złożone elementy służą do montażu pokrycia dachowego zapewniającego osłonę od słońca i deszczu, zrobionego zwykle z szkła bezpiecznego bądź ruchomych lameli zapewniających efekt otwartego dachu, a także wypełnienia ścian. Z uwagi na niezbyt dużą masę całość jest na ogół mocowana do podłoża betonując bądź stosując dedykowane blachy montażowe  osadzanymi w powierzchni tarasu albo balkonu, a przy montażu na gruncie do niewielkich betonowych stóp fundamentowych. Jeżeli zabudowa przylega do budynku, elementy są też szczelnie łączone z powierzchnią elewacji oraz przytwierdzane kołkami do ścian zewnętrznych.