Okna PCV, a okna drewniane i aluminiowe. Porównanie

blog

Wygląd budynku oraz komfort jego użytkowania, w dużej mierze zależą od zastosowanej w nim stolarki otworowej. Będzie ona także odpowiedzialna za właściwe doświetlenie wnętrza, a ponadto wpłynie na koszty eksploatacji, ponieważ od jej parametrów termoizolacyjnych zależy tempo wychładzania się budynku, a zatem skala występującej ucieczki ciepła, co przesądza o wysokości wydatków ponoszonych na ogrzewanie. Inwestor planujący budowę albo modernizację obiektu musi podjąć decyzję, jaki jej rodzaj zostanie zamontowany. Wśród dostępnych opcji znajduje się stolarka aluminiowa, drewniana oraz okna PCV. W Mińsku Mazowieckim szeroki wybór okien i drzwi do domów jedno i wielorodzinnych, a także budynków użytkowych można znaleźć w ofercie firmy ARTMIX PLUS. Przekonajmy się, jakie są zalety ram zrobionych z każdego z tych trzech rodzajów materiałów.

Okna PCV

Okna PCV charakteryzują się dobrą odpornością na czynniki zewnętrzne, w tym promieniowanie UV oraz zabrudzenia. Ich ważną zaletą jest trwałość i brak konieczności renowacji. Plusem będzie też niezwykle przystępna cena.

Okna drewniane

Okna drewniane są ciepłe i eleganckie. Dzięki klejeniu drewna nie ulegają deformacjom ani nie zmieniają swoich rozmiarów wraz ze zmianami wilgotności. Bardzo dobrze znoszą też długotrwałą eksploatację. Wymagają wprawdzie okresowego odnawiania, ale jednocześnie dają możliwość zmiany koloru.

Okna aluminiowe

Okna aluminiowe charakteryzują się wysoką sztywnością ram i mogą być stosowane również w przypadku dużych przeszkleń. Są trwałe i nie trzeba ich odnawiać, a używanie specjalnych przekładek z tworzywa sztucznego sprawia, że nie ulegają wychładzaniu. Aluminium jest jednocześnie dość lekkie, przez co masa okna nie ulega istotnemu zwiększeniu. Metal ten nie jest też podatny na korozję.